Dnia 05.05.2026
Tekst: Nina Drzewiecka
Ułatwienia dostępu

Dnia 05.05.2026
Tekst: Nina Drzewiecka
Prace przy przebudowie skrzyżowania ulic Orlickiego i Wyspiańskiego przekroczyły półmetek! Roboty postępują sprawnie i zgodnie z harmonogramem.
Co już zrobiliśmy? W terenie widać konkretne zmiany. Pozbyliśmy się starych powierzchni wyłączonych z ruchu, a w ich miejscu pojawiły się nowe wyspy kanalizujące. Dzięki nim przejazd jest teraz znacznie bardziej czytelny, co ogranicza ryzykowne manewry i po prostu poprawia bezpieczeństwo nas wszystkich.
Mamy też dobre wieści dla fanów dwóch kółek. Mocno inwestujemy w infrastrukturę rowerową:
Efekt? Spójne trasy, wygoda i bezpieczeństwo dla pieszych oraz rowerzystów. Nie zwalniamy tempa – finał prac planujemy jeszcze w drugim kwartale tego roku!
fot. ZDM Gliwice/ K. Stiborski
