Centrum Edukacji Ekologicznej w Gliwicach

Centrum Edukacji Ekologicznej  oficjalnie otwarte!

To najnowsze przedsięwzięcie Przedsiębiorstwa Zagospodarowania Odpadów, za realizację którego odpowiadało PRUIM S.A.

W Centrum będzie można w atrakcyjny sposób uczyć się, jak chronić nasze środowisko naturalne i jak wspierać je na co dzień – pomagają w tym multimedialne wystawy, filmowe ekoprojekcje i ścieżki edukacyjne. Można też  pospacerować ….. po dachu i podziwiać uroki fauny i flory –  na terenie CEE w „minizoo” mieszkają owce, najmniejsze kuce świata, „święte krowy” zebu oraz strusie emu.

Dla dzieci przygotowano zadaszony plac zabaw – gdzie można m.in. zagrać w piłkarzyki, cymbergaja, powspinać się na ściance wspinaczkowej, rozegrać mecz tenisa stołowego czy koszykówki. Pod chmurką czekają: amfiteatr, bujaki w kształcie zwierzaków, śMietkowy tunel, bulle oraz szachownica XXL.

Centrum Edukacji Ekologicznej mieści się przy ul. Rybnickiej 199A – na obszarze, który przed laty był kojarzony przez gliwiczan wyłącznie ze składowiskiem odpadów komunalnych. Dzięki licznym inwestycjom sporo się w tym miejscu zmieniło, m.in. wybudowano oczyszczalnię odcieków składowiskowych oraz zmodernizowano kompostownię, w której wytwarzany jest dobrej jakości polepszacz glebowy Vita Granum Gliwice. W pobliżu CEE funkcjonuje cieszący się dużą popularnością Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) i punkt Drugie Życie Rzeczy. Nowa placówka świetnie uzupełni cały kompleks.

Centrum Edukacji Ekologicznej można bezpłatnie odwiedzić w ramach Tygodnia Otwartego: od poniedziałku – 30 października do soboty – 4 listopada, w dwóch turach dziennie: o godz. 10.00 i 13.00. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, pracownicy PZO proszą o telefoniczną rezerwację terminu pod nr tel. 532 561 728 lub adresem e-mail: cee@pzogliwice.pl.

Od 5 listopada na stronie pzogliwice.pl zostanie uruchomiony zostanie system biletowy, umożliwiający rezerwację i płatność online.